Το Τμήμα Επικοινωνίας και Σπουδών Διαδικτύου σας προσκαλεί στις παρουσιάσεις των μεταπτυχιακών διατριβών των φοιτητών του Τμήματος.

Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα στις Νέες Τεχνολογίες Μάθησης και Επικοινωνίας (ΝΤΜΕ)

Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα στα Ψηφιακά Μέσα και Δημοσιογραφία (ΨΜΔ)

Πρόγραμμα:

Τρίτη, 13/12/2016
Όνομα Φοιτητή/τριας Ώρα Αίθουσα Παρουσίασης Πρόγραμμα Τίτλος Μεταπτυχιακής Διατριβής
ΧΑΤΖΗΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ, ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 13:30 ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ (ΚΤ. ΑΝΔΡΕΑΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΟΥΣ) ΨΜΔ Το διακύβευμα της διασφάλισης της ιδιωτικότητας των χρηστών των ψηφιακών μέσων στην κυπριακή πολιτεία υπό τη σκοπιά του ευρωπαϊκού πλαισίου.

Πέμπτη , 15/12/2016
ΤΙΜΟΘΕΟΥ, ΣΤΕΛΛΑ 10:00 ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ (ΚΤ. ΑΝΔΡΕΑΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΟΥΣ) ΝΤΜΕ Διαδικτυακοί κίνδυνοι: πώς τους εκλαμβάνουν παιδιά ηλικίας 6-7 ετών, στην Κύπρο.
ΙΩΑΝΝΟΥ, ΙΩΑΝΝΑ 11:30 ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ (ΚΤ. ΑΝΔΡΕΑΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΟΥΣ) ΝΤΜΕ Παιχνιδοποίηση και ενεργοποίηση εσωτερικών και εξωτερικών κινήτρων μάθησης στο μουσείο σε μαθητές πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης.
ΧΡΗΣΤΟΥ, ΕΙΡΗΝΗ 13:00 ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ (ΚΤ. ΑΝΔΡΕΑΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΟΥΣ) ΝΤΜΕ Οι κοινωνικές αναπαραστάσεις των προσφύγων για την τεχνολογία.

Παρασκευή , 16/12/2016
ΧΑΤΖΗΑΝΤΩΝΙΟΥ, ΔΗΜΗΤΡΗΣ 09:30 ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ (ΚΤ. ΑΝΔΡΕΑΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΟΥΣ) ΝΤΜΕ Oι προσομοιώσεις στην εκπαίδευση: η άποψη των εκπαιδευτικών.