Κοινωνική εκδήλωση αποφοίτων και τελετή βράβευσης πρωτευσάντων φοιτητών της Σχολής Επικοινωνίας και Μέσων Ενημέρωσης για το ακαδημαϊκό έτος 2016-17

Φτάνοντας στο τέλος μιας ακόμη πετυχημένης ακαδημαϊκής χρονιάς, η Σχολή Επικοινωνίας και Μέσων Ενημέρωσης του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου, πραγματοποίησε στις 12 Ιουνίου 2017 εκδήλωση αποφοίτων και τελετή βράβευσης των πρωτευσάντων φοιτητών του Τμήματος Επικοινωνίας και Σπουδών Διαδικτύου. Η εκδήλωση έγινε στον υπαίθριο χώρο του Κτιρίου «Ανδρέας Θεμιστοκλέους», στην οδό Αθηνών, Λεμεσό.

Τις απονομές των βραβείων στους πρωτεύσαντες έκαναν:

Ο Πρύτανης του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου, Καθηγητής Ανδρέας Αναγιωτός

Ο Κοσμήτορας της Σχολής Επικοινωνίας και Μέσων Ενημέρωσης, Καθηγητής Γιάννης Γιατράκος

Η Αντιπρόεδρος του Τμήματος Επικοινωνίας και Σπουδών Διαδικτύου, και Συντονίστρια του Μεταπτυχιακού Προγράμματος «Νέες Τεχνολογίες Μάθησης και Επικοινωνίας» του Τμήματος Επικοινωνίας και Σπουδών Διαδικτύου, Αν. Καθηγήτρια Ελένη Κύζα

Ο κύριος Τάκης Γαβριηλίδης, Μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου ΤΕ.ΠΑ.Κ

Ο κύριος Γιώργος Μαληκίδης, Διευθυντής Λειτουργίας Δικτύων και Υπηρεσιών της CYTA.

Αναλυτικά τα βραβεία απονεμήθηκαν ως εξής:

• Αντώνης Χαραλάμπους: Α’ βραβείο αριστείας για την ακαδημαϊκή του επίδοση με υψηλότερο γενικό βαθμό ανάμεσα στους τελειόφοιτους φοιτητές του Προπτυχιακού Προγράμματος Επικοινωνίας και Σπουδών Διαδικτύου για το Ακαδημαϊκό Έτος 2016-17,
    αλλά και πρώτος των πρώτων από τους προπτυχιακούς φοιτητές στο Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου, και βραβείο CYTA στην «Πληροφορική».
  • Νικηφόρος Πίγγουρας: Β’ βραβείο αριστείας στον πρωτεύσαντα με δεύτερο υψηλότερο γενικό βαθμό ανάμεσα στους τελειόφοιτους του Προπτυχιακού Προγράμματος Επικοινωνίας και Σπουδών Διαδικτύου για το Ακαδημαϊκό Έτος 2016-17.
  • Ανδρέας Χρυσάνθου: Γ’ βραβείο αριστείας στον πρωτεύσαντα με τρίτο υψηλότερο γενικό βαθμό ανάμεσα στους τελειόφοιτους του Προπτυχιακού Προγράμματος Επικοινωνίας και Σπουδών Διαδικτύου για το Ακαδημαϊκό Έτος 2016-17.
  • Βίκυ Λεωνίδου: Α’ βραβείο αριστείας στην πρωτεύσασα φοιτήτρια για την ακαδημαϊκή της επίδοση με υψηλότερο γενικό βαθμό ανάμεσα στους τελειόφοιτους του Μεταπτυχιακού Προγράμματος «Ψηφιακά Μέσα και Δημοσιογραφία» για το Ακαδημαϊκό
    έτος 2016-17.
  • Αντιγόνη Λοΐζου: Β’ βραβείο αριστείας στην αριστεύσασα φοιτήτρια με τον δεύτερο υψηλότερο γενικό βαθμό ανάμεσα στους τελειόφοιτους του Μεταπτυχιακού Προγράμματος «Ευρωπαϊκή Δημοσιογραφία» για το Ακαδημαϊκό έτος 2016-17.
  • Ραφαήλ Σοφοκλέους και Νικολέττα Παντέλα: Δύο ισόποσα Α’ βραβεία αριστείας στους απόφοιτους με τον υψηλότερο γενικό βαθμό ανάμεσα στους τελειόφοιτους του Μεταπτυχιακού Προγράμματος «Νέες Τεχνολογίες Μάθησης και Επικοινωνίας» για το
    Ακαδημαϊκό έτος 2016-17.

Επιπλέον, απονεμήθηκαν αναμνηστικές πλακέτες στους απόφοιτους του Διδακτορικού Προγράμματος Σπουδών του Τμήματος Επικοινωνίας και Σπουδών Διαδικτύου, Δρ. Γιάννη Χρηστίδη, και Δρ. Ιωάννη Γεωργίου.

Η εκδήλωση και τελετή βράβευσης διεξήχθη με απόλυτη επιτυχία και εξέφρασαν την ευχαρίστησή τους τόσο οι πρωτεύσαντες φοιτητές, όσο και οι παρευρεθέντες προσκεκλημένοι.